مهدی: ماموران AFC در بازرسی از پرسپولیس, استقلال و تراکتورسازی چیزی را از قلم نینداختند/ اخطار عدم صدور مجوز حرفه‌ای وجود دارد

مهدی: ماموران AFC در بازرسی از پرسپولیس, استقلال و تراکتورسازی چیزی را از قلم نینداختند/ اخطار عدم صدور مجوز حرفه‌ای وجود دارد

سهیل مهدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره بازدید نمایندگان AFC از سه باشگاه استقلال, پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: نمایندگان کنفدراسیون آسیا بازدیدی کلی از صورت‌های مالی و مستندات پرداخت‌ها در این سه باشگاه داشتند. اسنادی را کپی گرفتند و مستندسازی کردند که قرار است با خودشان ببرند و نتیجه را اعلام کنند.

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره چگونگی بازرسی نمایندگان AFC از این سه باشگاه افزود: آنها ۱۰۰ درصد همه چیز را بررسی کرده‌اند و چیزی را از قلم نینداخته‌اند. البته با توجه به اینکه درچند سال اخیر تعداد زیادی از پرونده‌های باشگاه‌های ایرانی در AFC کم شده است, خداراشکر باشگاه‌ها از شفافیت خوبی برخوردار بودند. اما برای وضعیت باشگاه‌ها بعد از این بازرسی باید منتظر باشیم تا AFC ممیزی‌هایی که وجود داشته را رسماً اعلام کند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی AFC که امروز (دوشنبه) برگزار شد, گفت: در این کلاس آخرین تغییرات آئین نامه و الزاماتی که باشگاه‌ها باید رعایت کنند, به آنها منتقل و با پرسش و پاسخ, ابهامات باشگاه‌ها نیز برطرف شد. به هرحال شنیدن الزامات جدید AFC از زبان خودِ نماینگان آسیا برای‌ باشگاه‌ها خوشایند‌تر است تا اینکه این مسائل را از فدراسیون بشنوند.

مهدی تصریح کرد: برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها همیشه نگران بوده‌ام, چون هر سال حساسیت‌های آسیا بیشتر می‌شود. باشگاه‌ها باید از همین الان برطرف کردن ایرادات را شروع کنند و کار‌ها را به روز‌های آخر موکول نکنند. پاسخگویی, استانداردسازی و تسویه حساب از جمله اقداماتی است که باشگاه‌ها باید همه روزه انجام دهند. رعایت کردن این مسائل فقط برای یک مدت خاص نیست و این موضوعات باید در باشگاه‌ها نهادینه شود. این شرایط برای تیم‌های لیگ دسته اول هم وجود دارد و قرار است به این باشگاه‌ها هم ورود کنیم. ریاست فدراسیون فوتبال اعلام کرده که حتی اگر تعداد تیم‌ها کم شود, باید الزامات AFC رعایت شود.

وی درباره اینکه باشگا‌های ایرانی برای صدور مجوز حرفه‌ای در چه شرایطی قرار دارند, عنوان کرد: الان هیج قضاوتی نمی‌کنم. سعی می‌کنیم مثبت نگاه کنیم اما اگر باشگاه‌ها کاری انجام ندهند, مجوز هم نمی‌گیرند. این اخطار از سوی AFC وجود دارد.

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ راجع به اینکه آیا AFC نسبت به اداره شدن دولتی باشگاه‌های ایرانی ایراد نمی‌گیرد, خاطر نشان کرد: اولویت اول این است که باشگاه‌ها به سطحی برسند که همه الزامات را رعایت کرده باشند و درمرحله بعد باشگاه‌ها باید در جهت مستقل شدن گام بردارند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *