منصوریان پس از اولین برد استقلال چه گفت؟

منصوریان پس از اولین برد استقلال چه گفت؟

به گزارش مشرق، علیرضا منصوریان که تیمش پس از هفت هفته اولین پیروزی را مقابل ذوب‌آهن با نتیجه ۲ بر یک کسب کرد در نشست خبری پایان این بازی گفت: بازی خیلی خوب، سنگین و نفسگیر بود. این بازی از دربی مهم‌تر و سنگین‌تر بود. همیشه بازی بعد از دربی برای استقلال و پرسپولیس مهم است.

وی ادامه داد: بازیکنان ما نباید در باد خوب بازی کردن در دربی می‌خوابیدند. من با یحیی گل‌محمدی در یک هتل بودم و به او گفتم که تیمش بد موقع به ما خورده است. تیم ذوب‌آهن بسیار خوب بازی کرد و به نظرم آنها تیم‌شان از دو فصل پیش هم بهتر بود. با این حال خوشحالم که اولین برد را به دست آوردیم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: تیم ما پس از گلی که دریافت کرد، در دقایق پایانی هر لحظه ممکن بود گل تساوی را بخورد. چون برد نداشتیم، بازیکنان ما استرس مساوی شدن را داشتند و به همین دلیل مجبور شدیم لایه‌های دفاعی‌مان را بیشتر کنیم. در دو بازی در دقایق پایانی گل خوردیم و استرس آن را داشتیم. حریف قدرتمندی داشتیم و احترام زیادی برای تیم یحیی گل‌محمدی داشتیم.

منصوریان در خصوص اینکه تیمش پس از گل دوم برنامه دوم خود را اجرا کرد، گفت: درباره اینکه ما در برنامه دوم به موقعیت گل می‌رسیدیم یا نه، به دلیل استرس بود. خسرو حیدری در یک صحنه ضربه آخر را نزد، با اینکه بازیکن بسیار با تجربه‌ای است که بالای ۸۰ بازی ملی دارد. ۳، ۴ موقعیت خوب داشتیم و به نظرم می‌توانستیم به گل‌های سوم و چهارم برسیم. تیم ما باید کمی استرس را از خودش دور کند و باید خودمان را برای زمانی که بازی‌های فشرده داریم یعنی در بهمن‌ماه، آماده کنیم. با این حال برخی بازیکنان ما در ترکیب هستند که نباید فکر کنند حاشیه امنیت دارند و باید خودشان را آماده نگه دارند.

وی ادامه داد: اگر خدا بخواهد و ما به همراه پرسپولیس بتوانیم به جمع تیم‌های لیگ قهرمان آسیا بپیوندیم، برنامه بازی‌های ما در بهمن و اسفندماه بسیار فشرده خواهد شد که برای آن زمان باید انرژی تیم را تقسیم کنیم. به نظرم ما باید به دنبال درست شدن ساختار باشیم، نه ترکیب و تیم استقلال مانند تیم فصل قبل نفت شود که من سرمربی‌اش بودم. اگر ساختار درست شود، به مشکل نمی‌خوریم و هر بازیکنی هم از ترکیب خارج شود، در ساختار درست خوب عمل خواهد کرد. درباره ۲۱ روز تعطیلی هم باید بگویم باوجود اینکه برخی تیم‌ها معتقدند ترمزشان در این تعطیلی کشیده می‌شود، اما من این تعطیلی را نقطه عطف می‌بینم که می‌توانیم کار تاکتیکی کنیم. این را هم بگویم که در رختکن از بدنساز تیم‌مان تشکر کردم که بدن بازیکنان‌مان را آماده نگه داشت.

سرمربی استقلال در خصوص صحنه پنالتی تیمش و اینکه آیا خطا بود یا نه، گفت: در آن صحنه من برگشته بودم و داشتم با بهتاش فریبا صحبت می‌کردم و ندیدم که پنالتی بود یا نه. درباره داوری صحبت نمی‌کنم، چون داوری ما به لحاظ بدنی و فنی پوست‌اندازی کرده است. ضمن اینکه شاید در یک صحنه دیگر هم ضربه‌ای که روی کاوه رضایی بود، سخت‌گیرانه گرفته شد و در آن صحنه می‌توانستیم به گل سوم برسیم تا با این فشار بازی را به پایان نرسانیم. در مجموع لحظه برد و باخت سعی می‌کنم درباره داوری صحبت نکنم. من که لب خط بودم می‌دیدم داور سعی می‌کند تمام وقت‌های تلف شده را ببیند تا بازی از دست ما خارج نشود. صحنه را ندیدم اما فکر می‌کنم تا نیم ساعت دیگر ۲۰ کارشناس درباره این صحنه نظر می‌دهند.

منصوریان در خصوص اینکه تیمش در بازی قبلی با یک مهاجم بازی کرد و برای این بازی تغییر سیستم به ۲-۴-۴ داشت و آیا در بازی‌های بعدی هم تغییر سیستم خواهد داد  یا نه، خاطرنشان کرد: خیلی دوست داشتم که قبل از تعطیلات بازی را ببریم تا فضای امیدواری و پلکانی بین هواداران‌مان به وجود بیاید. جام حذفی را هم داریم که با نگاه ویژه‌ای به این جام نگاه می‌کنیم. نمی‌دانم که چند بازیکن ملی‌پوش خواهیم داشت، اما به جام حذفی نگاه ویژه‌ای داریم که در مسیری کوتاه می‌توانیم به سهمیه آسیایی برسیم. درباره سیستم تک مهاجم‌مان هم باید بگویم ما فقط مقابل پرسپولیس با این سیستم بازی کردیم و معمولاً بازی‌های ما دو مهاجمه است. از زوج کاوه رضایی – علی قربانی یا کاوه رضایی – جابر انصاری استفاده کرده‌ایم و در این بازی به سیستم خودمان بازگشتیم. به نظرم این سیستم برای هواداران لازم است که نمی‌توانند تیم را یک مهاجمه ببینند.

وی درباره عدم آمادگی رحمانی گفت: بختیار رحمانی بازیکن خوبی محسوب می‌شود و در ۲۲ سالگی کاپیتان فولاد بوده و قهرمان شده است. جو سنگین است و اینجا جمعیت اهواز، اصفهان یا تبریز نیست. ۸۰ هزار هوادار در ورزشگاه تخم‌مرغی شکل بالای سر هستند و شماره بختیار هم سنگین است که هواداران از این پیراهن خاطرات خوبی دارند. او تک ضرب‌زن است و به نظرم روزهای خوبی خواهد داشت.

منصوریان در خصوص دور خوردن مدافعانش در این بازی و بازی با ماشین‌سازی گفت: باید کار و برای رفع این مشکل تلاش کنیم. اکنون نمی‌توانم جواب قانع کننده‌ای بدهم و باید کار کنیم. ما تمرین یک به یک، دریبل و… انجام می‌دهیم و برای ضعف این مسئله هم باید تلاش کنیم. مطمئناً تیم آنالیز ما هم مشکلات را می‌گوید تا در تمرینات مشکل را برطرف کنیم.

وی در خصوص اینکه فرشید اسماعیلی در بازی با ماشین‌سازی به دلیل خستگی تعویض شد و به نظر می‌رسد این مشکل او هنوز حل نشده است، گفت: فرشید اسماعلی مشکل خستگی نداشت و یک مشکلی دارد که هنوز هم حل نشده است. او انرژی‌اش را تقسیم نمی‌کند. در تیم استقلال نمی‌شود ۲۵ دقیقه تخت‌گاز بازیکن حریف را پرس کرد و بعد کم آورد. مسلماً بازیکن اُور می‌کند و باید تعویض شود. در آن بازی هم فرشید خسته نشد و چون زیاد استارت زد، احساس خفگی به این بازیکن دست داده بود. خواست تعویضش کنم که من هم خواستم دو سه دقیقه تحمل کند.

منصوریان اضافه کرد: اسماعیلی در پستی بازی می‌کند که من بازی می‌کردم و اکنون وظیفه حل مشکل او را خودم به عهده دارم. به نظرم اسماعیلی امروز بهتر از بازی با پرسپولیس انرژی‌اش را تقسیم کرد. او باید به خودباوری برسد و به یک ستاره تبدیل شود. یک به یک موفق است، پا به توپ دارد و بازیکن خوبی است. فقط من مانده‌ام او ۱۶۵ سانتیمتر است و هرباری که روی هوا می‌پرد داوران خطای او را می‌گیرند. نمی‌دانم وقتی اول او بالا پرید و قد بلندی هم ندارد، چطور خطای او گرفته می‌شود. در یک صحنه اسماعیلی ضربه سر زد و به خرمگاه گفتم که الان خطای او گرفته می‌شود و همینطور هم شد. باید یک تشکر ویژه هم از مهدی رحمتی و خسرو حیدری داشته باشم که در شرایط سخت دو دستی تیم‌شان را نگه داشته‌اند.

خبرنگاری در خصوص اجازه نداشتن بازیکن برای مصاحبه کردن توسط اسپانسر باشگاه سؤال پرسید که ابتدا محمدحسین زرندی، مدیر رسانه‌ای استقلال، گفت: بحث مصاحبه نکردن در میکسد زون مسئله‌ای است که اسپانسر اعلام کرده و برای پرسپولیس هم به این شکل بوده که بحث مدیریتی است. این سؤال را مدیران باشگاه و اسپانسر باید پاسخ بدهند.

در ادامه منصوریان گفت : ۹۰ درصد تیم‌ها به لحاظ مالی مشکل دارند و اگر مشکل نداشتند دو هزار پرونده بدهکاری در کمیته انضباطی نبود. به نظرم اسپانسر نباید به این اندازه قوی باشد که مقابل مصاحبه ما را بگیرد، اما ببینید که استقلال و پرسپولیس چقدر مشکل مالی دارند که مجبور شده‌اند به این اسپانسر روی بیاورند و این اسپانسر هم تمام هزینه‌ها را می‌دهد. مشکلی هم که به وجود آمده بین اسپانسر، صداوسیما و… است.

وی در پایان راجع به اینکه بازیکنان استقلال تا چه زمانی قصد ندارند در پایان مسابقه مصاحبه نکنند، گفت: ما اگر با اسپانسر‌مان به مشکل نخوریم در این فصل مشکل مالی نخواهیم داشت. اگر مشکلاتی که وجود دارد حل نشود و اسپانسر پرسپولیس و استقلال قهر کند آن وقت دو باشگاه برای تامین منابع مالی دچار مشکل خواهند شد. در هر صورت من امیدوارم صدا و سیما با کدخدامنشی این اختلافات بوجود آمده را حل کند. ضمن اینکه بازیکنان ما هم دوست دارند در پایان بازی مصاحبه کرده و ناراحتی و شادی خود را با هواداران تقسیم کنند و ان‌شالله نمایندگاه دو باشگاه به همراه نماینده اسپانسر و صدا‌وسیما این مشکل را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *