فدراسیون کشتی کار سختی برای پاسخگویی به انتظارات دارد/ درباره وضعیت پرسپولیس و استقلال از وزیر بپرسید/ نباید وارد بازی‌هایی شد که به شأن ورزش توهین شود

فدراسیون کشتی کار سختی برای پاسخگویی به انتظارات دارد/ درباره وضعیت پرسپولیس و استقلال از وزیر بپرسید/ نباید وارد بازی‌هایی شد که به شأن ورزش توهین شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، محمدرضا داورزنی در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی اظهار داشت: بعد از اخذ آرا هر ۴۰ نفر به خادم رای اعتماد دادند که ۴ سال دیگر سکان کشتی کشور را در دست داشته باشد و بتواند با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهد و ایجاد همدلی در کشتی برای مسابقات آسیایی پیش‌رو و المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ آماده شود. فدراسیون کشتی کار سختی دارد تا با پییگری‌‌ها، اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهد بتواند به انتظارات پاسخ دهد.

داورزنی در مورد ادعای جدیدی مبنی بر شغل محسوب شدن رئیس فدراسیون و رئیس هیأت استانی، تصریح کرد: مجموعه فدراسیون‌های ما اساسنامه‌ای دارند. بحثی وجود دارد که این بحث در مسیر خودش در حال بررسی است. حدود ۱۴۰۰ هیأت استانی در کشور کار می‌کنند. جدیدی هم اگر اعتراضی داشت باید قبل از مجمع اعلام می‌کرد و در مجمع شرکت نمی‌کرد. حق قانونی او است که از هر مرجع قانونی که می‌داند اعتراضاتش را پیگیری کند.

وی افزود: سازمان بازرسی بحث درباره تبصره اساسنامه فدراسیون های ورزشی دارد و آن موضوع باید اصلاح شود تا شبهات برطرف شود چون این موضوع موضوعی است که بار مالی سنگینی برای دولت دارد و عملا شدنی نیست که بخواهد این اتفاق بیفتد. برای همین با تعامل با سازمان بازرسی کل کشور انشاالله شبهه برطرف شود. در اساسنامه قبلی فدراسیون‌ها بحثی در خصوص قوانین حاکم جاری بر هیات‌ها داریم. کسی که رئیس فدراسیون است نباید دو شغله و بازنشسته باشد. برای دبیر فدراسیون‌ هم چنین چیزی تعریف شده که همانند رئیس حقوق می‌گیرد. هیات‌های استانی را از بین علاقمندان انتخاب می‌کنند دوستان ما در سازمان بازرسی دنبال می‌کنند که اگر اصلاحاتی در اساسنامه و آیین‌نامه لازم است صورت بگیرد تا شبهات برطرف شود.

وی درباره انتقاداتی که از وزارت درباره نامزدها شده، اظهار داشت: حق قانونی هر کسی است که هر کسی احساس وظیفه می‌کند، نامزد شود. سعی ما این است انتخابات در نهایت عدالت برگزار شود.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره بی‌احترامی جدیدی در انتخابات گفت: دوستان مجمع هم مکدر شدند. ما به نظر همه دوستان احترام می‌گذاریم. مجمع با نظم کار خود را انجام داد و اعضا نیز رای خود را اعلام کردند.

معاون وزیر ورزش و جوانان درخصوص حاشیه های اخیر فدراسیون چوگان و آخرین شرایط این فدراسیون گفت: اصلاً بحث چوگان را مطرح نکنید. در مورد کشتی صحبت می‌کنم، اما سایر موارد خیر. شان وزارتخانه به گونه‌ای نیست که وارد بازی‌هایی شود که به شان خود ورزش توهین شود. بازی که راه افتاده اصلاً خوب نیست و اجازه بدهید حرمت ها حفظ شود و اگر بحثی وجود دارد، از طریق مراجع قانونی دنبال شود. اینکه در رسانه‌ها بخواهیم حرفیم بزنیم که دور از شئونات ورزش کشور باشد چندان درست نیست.

وی همچنین درباره شکایت از وکیل‌گیلانی، گفت: این موضوع در جای خود قابل بررسی است.

داورزنی در مورد آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس هم عنوان کرد: موضوع پرسپولیس از جمله موضوعاتی است که باید از وزیر ورزش بپرسید. گرشاسبی کارش را انجام می‌دهد و اگر قرار است اتفاقی رخ بدهد باید از وزیر ورزش جویا شوید.

وی درخصوص اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس تنها ۵۰ هزار دلار به باشگاه ریزه‌اسپورت داده است، عنوان کرد: باید تشکر کنم از دولت به دلیل پیگیری‌های این موضوع و اینکه برای حل این اتفاق سنگ تمام گذاشتند. از سفر اولی که اردوغان به ایران آمده بود این موضوع دنبال شد. سپس هم گرشاسبی سفری به ترکیه داشت تا با همکاری که صورت گرفت و دستوراتی که اردوغان داد و لابی‌های خوبی که صورت گرفت شرایط اینگونه شود. امیدوار هستیم در مرحله بعد فیفا هم نظر مثبت خود را اعلام کند تا این هجمه و فشار از روی دوش باشگاه پرسپولیس برداشته شود.

داورزنی در پاسخ به این سوال که برای بازی‌های دوستانه تیم ملی هم احتمال دارد که وزارت امور خارجه و دولت ورود کنند یا خیر، گفت: دولت و وزارت ورزش کنار فدراسیون فوتبال است تا هر برنامه‌ای که مدنظرشان است انجام شود و اتفاق خوبی بیافتد.

معاون وزیر ورزش و جوانان درمورد اینکه هر کدام از هیأت مدیره باشگاه استقلال و پرسپولیس یک نفر کم دارند، اظهار داشت: این سوال را سلطانی‌فر باید جوابگو باشد.

داورزنی در پاسخ به این سوال که گفته شده بودجه فدراسیون‌ها کم شده، عنوان کرد: بحث حوزه منابع مالی است و فرامرزیان پاسخگوست. باید بودجه وزارت ورزش را با هم نگاه کنیم که در برخی از موارد افزایش و برخی موارد کاهش داشته است. بخش عمده‌ای از منابع را فدراسیون‌ها خودشان تامین می‌کنند و تلاش ما این بوده بودجه کمکی دولت نیز تغییر نکند. چون سال آینده بازی‌های آسیایی را داریم. براساس تفاهمنامه نزدیک ۵۸ تا ۶۰ درصد از بودجه را پرداخت کرده‌ایم و سعی می‌کنیم تا پایان سال مجموعه فدراسیون‌های ما براساس تفاهمنامه بودجه خود را بگیرند.

وی درباره انصراف پریچهره از نامزدی ریاست فدراسیون بسکتبال، خاطرنشان کرد: ثبت نام نکرده است. اشتباهی صورت گرفته و علاقمندان بسکتبال به او گفته بودند ثبت‌نام کن. ما طبق قولی که دادیم این بود سرپرستی بگذاریم تا مجمع برگزار و عدالت برقرار شود. کسانی که تمایل دارند کمک کنند بیایند و دوستانی به پریچهره مراجعه کردند و او هم گفت وزارت باید هماهنگی داشته باشد. بعد از صحبت‌هایی که شد منطقی نبود او بیاید. در برخی موارد ۶ ماه قبل یکی را انتخاب می‌کنیم برای سرپرستی که او هم تمایل دارد برای نامزدی اقدام کند اما برخی موارد فقط سرپرست برای برگزاری مجمع است و زمانی که ناگهانی مطرح شود ثبت‌نام کرده این شائبه پیش می‌آید که مهندسی شده است. سعی وزارت ورزش این است مجامع در کمال عدالت باشد و ما هم امانت‌دار خوبی باشیم. 

داورزنی در پاسخ به این سوال که چزا اسامی نامزدهای والیبال اعلام نمی‌شود، گفت: امروز و فردا اعلام می‌شود. منتظر استعلام‌های نامزدها هستیم.

انتهای پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *