فاطمی: پورحیدری مرا به فوتبال ایران معرفی کرد/ منصورخان مغازه و خانه‌اش را برای استقلال فروخت اما هیچ‌گاه منت نگذاشت

فراز فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در درگذشت منصور پورحیدری اظهار داشت: منصورخان اولین سرمربی من در رده بزرگسالان بود و در واقع او مرا به سطح اول فوتبال ایران معرفی کرد. فقط 19 سال داشتم که پورحیدری مرا در ترکیب ثابت تیم فجرسپاسی به میدان فرستاد و در همان فصل توانستیم به عنوان بهترین تیم شهرستانی لیگ انتخاب شویم.

وی افزود: دوران خیلی خوبی را با منصورخان در فجرسپاسی داشتم و همراه خود او نیز به استقلال آمدم. منصورخان چه از نظر فنی و چه اخلاقی یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال ایران بود که به شخصه خیلی چیزها از وی یاد گرفتم. خاطرم هست در 4 سالی که شاگرد  پورحیدری بودم او در اوج ناراحتی هم هیچ وقت عصبانی نمی‌شد و همیشه آرامش خود را حفظ کرده و همین حس را نیز به بازیکنان تیمش انتقال می‌داد.

پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه پورحیدری تعصب شدیدی به استقلال داشت، افزود: فکر نمی‌کنم هیچ کسی به اندازه منصورخان به استقلال تعصب داشت. سال 76 که شاگرد منصورخان شدم همان موقع فهمیدم؛  او خانه و مغازه خود را برای کمک به استقلال فروخته است و واقعا تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفتم. پورحیدری در مقطعی که استقلال با بحران مالی مواجه شده بود این کار را به خاطر هواداران انجام داد و برای همین جایگاه ویژه در قلب دوستداران استقلال پیدا کرد. امثال او دیگر تکرار شدنی نیستند و شاید سال‌های سال طول بکشد که یکی مثل وی پیدا شود.

فاطمی با اشاره به اینکه بهترین دوران فوتبالش را زیر نظر پورحیدری گذراند، یادآور شد: زمانی که با منصورخان به استقلال آمدم توانستم در این تیم درخشش خوبی داشته باشم و در مسابقات آسیایی آقای گل شوم. هر چند در آن سال ما می‌توانستیم قهرمان آسیا شویم اما از روی بدشانسی سوم شدیم، البته منصورخان افتخار قهرمانی با استقلال را در آسیا داشت اما یک با از او نشنیدم که افتخاراتش را به رخ بکشد و بخواهد بر سر تیم و هواداران منت بگذارد.

وی در پایان افزود: شاید امثال من به خوبی پورحیدری را می‌شناسیم اما آن حرف‌ها را زدم تا نسل جدید بهتر منصور خان را شناخته و امثال او را الگوی فنی و اخلاقی خود قرار دهند. در اینجا فرصت را غنیمت شمرده و درگذشت ناصر خان را به همسر و فرزندان او تسلیت عرض می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *