غیاثی: تفتیان در غیاب برخی مدعیان، قهرمان آسیا شد/ او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است

غیاثی: تفتیان در غیاب برخی مدعیان، قهرمان آسیا شد/ او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، تیمور غیاثی در خصوص برگزاری اردوی ملی پوشان اعزامی به بازی های داخل سالن آسیا اظهار داشت: در راستای آماده سازی ملی پوشان برای حضور در پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا که در ترکمنستان برگزار خواهد شد، پس از بررسی در سازمان تیم ‌های ملی به این نتیجه رسیدیم که ملی پوشان را جهت آماده سازی به ارومیه اعزام کنیم. در حال حاضر مسلم نیادوست، رضا قاسمی، علی خدیور و کیوان قنبرزاده مطابق برنامه های تمرینی خود در اردو هستند و به تمرینات آماده سازی خود مشغول هستند.

وی ادامه داد: در این میان حسین کیهانی و امیر مرادی، دوندگان نیمه استقامت را به ارتفاعات شهر کرد اعزام کردیم تا زیر نظر سجاد مرادی، قهرمان و مربی ارزنده دوومیدانی به تمرینات خود بپردازند. علی ثمری و سپیده توکلی هم در تهران هستند و طبق برنامه‌های‌شان تا چند روز دیگر به دیگر ملی پوشان در ارومیه ملحق می‌شوند تا به تمرینات خود بپردازند.

غیاثی در خصوص عدم حضور حسن تفتیان در اردوی ارومیه گفت: با توجه به برگزاری اردوی تفتیان در کنار اونتانون گای در مشهد، خاتمه مدت اردوی ۲ هفته ای و بازگشت مربی‌اش به فرانسه، او اصرار دارد تا در مدت باقیمانده به آغاز مسابقات ترکمنستان به فرانسه سفر کرده و تمریناتش را در آنجا سپری کند. حتی پس از تماس با تفتیان در خصوص حضور در جلسه و تصمیم گیری برای برنامه ها، از آمدن به جلسه امتنا ورزیده و تاکید بر اعزام به فرانسه دارد. از آنجا که این موضوع در سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته، تصمیم برای اعزام با شرایط فعلی تفتیان به فرانسه منتفی است و او نیز باید همانند دیگر ملی پوشان در داخل کشور به تمرینات آماده سازی خود بپردازد. البته اعزام یا عدم اعزام تفتیان به اردوی تدارکاتی فرانسه منوط به حضور او در فدراسیون دوومیدانی و ارائه توضیحات به سازمان تیم های ملی است و در نهایت نیز سازمان تیم های ملی در خصوص اعزام به فرانسه تصمیم خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان تیم‌های ملی تصریح کرد: حمایت های ویژه ای از تفتیان در راستای ارتقای رکورد ۱۰۰ متر ایران شد و پس از ثبت رکورد ۱۰٫۰۴ ثانیه ای که با مربیگری احمد رمضان زاده، مربی دلسوز و پر تلاش دوومیدانی ایران کسب شد، سعی کردیم با به خدمت گرفتن مربی خارجی و در اختیار گذاشتن امکانات ویژه و حمایت های بیش از پیش به رکورد مطلوبی دست یابیم، اما تا کنون رکوردهای او با ارزیابی‌های به عمل آمده سیر نزولی داشته است. کسب مدال ارزشمند تفتیان در رقابت‌های قهرمانی آسیا که با رکورد ۱۰٫۲۵ ثانیه و در شرایط خاصی به دست آمد، قابل احترام است، ولی غافل از این امر نباشیم که تعدادی از دوندگان مطرح آسیایی که در رقابت‌های اخیر جهانی نیز حضور داشتند و عملکرد به مراتب بهتری از تفتیان نیز داشتند، در هند غایب بودند.

غیاثی خاطر نشان کرد: سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی چتر حمایت از جوانان افتخار آفرین این مرز و بوم را باز کرده است و نگاهی یکسان برای همه دارد. ورزشکاران مطرحی چون احسان حدادی که کلکسیونی از افتخارات المپیک، جهانی و آسیایی دارد تا به حال برای فدراسیون شاخ و شانه نکشیده و همیشه هم قدردان زحمات و حمایت های مسئولان بوده اند، اما این امر تاسف بار و به دور از اخلاق گرایی و حرفه ای گری در ورزش است که یک قهرمان مغرورانه برای سازمانی مدعی شود.

غیاثی در پایان گفت: ورزشکارانی همچون ثمری، کیهانی، قاسمی، صمیمی و دیگر افتخار آفرینان دوومیدانی که تاکنون به عنوان‌های خوبی در عرصه‌های بین‌المللی رسیده اند، تواضع و فروتنی را سرلوحه کار خود قرار داده اند. امیدوارم که تفتیان در تصمیم گیری برای روند عمر قهرمانی اش تجدید نظر کند و افتخارات مهم و بسیاری را برای خانوداه دوومیدانی ایران به ارمغان آورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *