زارعی: در بازی‌های آسیایی جاکارتا فدراسیون مدال‌آور خواهیم بود

زارعی: در بازی‌های آسیایی جاکارتا فدراسیون مدال‌آور خواهیم بود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا زارعی در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی و پس از انتخابش به عنوان رئیس این فدراسیون اظهار داشت: در چهار سال گذشته فعالیت عمده ما در بحث آموزش بوده است. چهار سال آینده بیشترین فعالیت ما در موضوع استعداد یابی خواهد بود.

وی افزود: در رشته کوهنوردی ۶۴ هزار ورزشکار بیمه شده داریم که در پرتابل فدراسیون ۲۲ هزار نفر فعال هستند. تمام تلاش ما این بوده که در بخش قهرمانی و همگانی فعالیت خوبی داشته ودر بین فدراسیون‌ها سربلند هستیم.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ادامه داد: برای بازی‌های آسیایی خود را آماده می‌کنیم تا در بازی های جاکارتا فدراسیون مدال آور باشیم.

رضایی به موضوع حادثه تلخ اشترانکوه اشاره داشت و گفت: در این حادثه ۹ کوهنورد خود را از دست دادیم. این گروه ۱۵ نفره در شرایطی عازم اشترانکوه شدند که دو ایراد را می‌توان به این گروه وارد دانست.

وی تصریح کرد: ابتدا تعداد بالای این گروه و دومین ایراد به تفاوتی اعضای گروه به جریانات هوایی و شرایط جوی منطقه است. اگرچه این گروه حرفه‌ای بوده و با هماهنگی کامل هیئت استانی عازم اشترانکوه شده بودند.

رضایی گفت: گروه کوهنوردی مذکور در مسیر دچار اشتباه شدند و مسیر تابستانی را انتخاب کردند که مسیر خشکی است‌. همچنین بیشتر از زمانی که باید صعود می‌کردند پیش رفتند. در کوهنوردی تایم طلایی داریم که در این زمان باید حرکت کرد و توقف داشت.

رئیس فدراسیون کوهنوردی اظهار داشت: متاسفانه این حادثه تلخ رخ داد و همنوردان ما در بهمن گرفتار شدند که هیچ تقصیری در ایجاد بهمن نداشتند. امیدواریم با تمهیدات و آموزش‌های لازم میزان این حوادث را تا حد ممکن کاهش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *