رکورد جدید زیدان در رئال‌مادرید با کسب پیروزی برابر اوساسونا

رکورد جدید زیدان در رئال‌مادرید با کسب پیروزی برابر اوساسونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیروزی ۵ بر ۲ شب گذشته (شنبه) رئال‌مادرید برابر اوساسونا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، پانزدهمین پیروزی متوالی کهکشانی‌ها با زیدان در لالیگا بود که از این حیث زیزو را به رکورد میگل مونیوس در فصل ۶۱-۱۹۶۰ رساند. مونیوس در آن فصل با تیمی که در آن اسطوره‌هایی مانند آلفردو دی‌استفانو، فرانتس پوشکاش و خنتو حضور داشتند، ۱۵ پیروزی متوالی در لالیگا کسب کرد. حالا زیزو که تیمش ۱۲ بازی آخر خود در فصل گذشته لالیگا را برد، با سه برد متوالی‌اش در این فصل، به رکورد مونیوس رسیده است.

بازی بعدی رئال‌مادرید در خانه اسپانیول است و اگر زیزو بتواند در آن بازی هم یک پیروزی دیگر برای هواداران پرافتخارترین تیم اسپانیا به ارمغان بیاورد، رکورد بیشترین پیروزی متوالی که کهکشانی‌ها به ثبت رسانده‌اند را تکرار خواهد کرد، رکوردی که توسط بارسلونای تحت هدایت پپ گواردیولا در فصل ۱۱-۲۰۱۰ ثبت شده است.

آخرین باخت رئال‌مادرید تحت هدایت زیزو در لالیگا به ۱۹۸ روز پیش برمی‌گردد که مقابل همشهری‌‌اش اتلتیکومادرید تن به شکست داد. از آن زمان تاکنون رئال حتی یک بار هم نباخته که این ۱۵ بازی شامل پیروزی ۲ بر یک آنها برابر بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ می‌شود.

در چند سال اخیر تنها یکی از سرمربیان رئال‌مادرید توانسته ۱۵ پیروزی متوالی در لالیگا کسب کند. این اتفاق فصل ۱۲-۲۰۱۱ توسط رئال‌مادرید تحت هدایت ژوزه مورینیو صورت گرفت که در پایان همان فصل کهکشانی‌ها با ۱۰۰ امتیاز قهرمان شدند و آن تنها قهرمانی‌شان در لالیگا در ۱۰ سال اخیر بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *