درگیری سنگین در جنوب استان ادلب و مرزهای شمالی استان حماه؛ استفاده تروریست های جبهه النصره از گازهای شیمیایی علیه نیروهای جبهه مقاومت +نقشه میدانی

درگیری سنگین در جنوب استان ادلب و مرزهای شمالی استان حماه؛ استفاده تروریست های جبهه النصره از گازهای شیمیایی علیه نیروهای جبهه مقاومت +نقشه میدانی

به گزارش مشرق، عناصر تروریستی جبهه النصره از روز گذشته حملاتی سنگینی را علیه مواضع نیروهای جبهه مقاومت در جنوب استان ادلب و مناطق مرزی مشترک با شمال استان حماه انجام دادند.

تروریست های جبهه النصره عملیات خود را در این محور با حملات خمپاره ای و انفجار خودروهای انتحاری آغاز کردند و پس از درگیری های چند ساعته موفق شدند شهرک های «ام تریکه و بلیل» و ارتفاع «ام خزیم» را به اشغال خود درآورند.

یک منبع میدانی در شمال استان حماه در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: تروریست های جبهه النصره در این حملات از گازهای شیمیایی برای عقب راندن نیروهای جبهه مقاومت استفاده کردند.

با وجود درگیری های سنگین در این محور، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند پیشروی تروریست ها را تا حدود زیادی متوقف کنند و عملیات آزادسازی مناطق تازه اشغال شده را در دستور کار قرار دهند.

خبرها حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت موفق شدند ارتفاع «ام خزیم» را بازپس بگیرند و مواضع خود را در این منطقه تثبیت کنند؛ درگیری ها برای باز پس گیری شهرک های «ام تریکه و بلیل» همچنان ادامه دارد.

عملیات بازپس گیری این ارتفاع مهم با پشتیبانی جنگنده های روسی از محور جنوبی روستای «ابودالی» انجام گرفت؛ در جریان پاکسازی این ارتفاع، ۳۰ تن از تروریست های به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش مشرق، در ساعت های گذشته کنترل شهرک «ام تریکه» در چندین مرحله میان نیروهای جبهه مقاومت و تروریست های جبهه النصره دست به دست شده است؛ نیروهای مقاومت عصر امروز موفق شدند این شهرک را به کنترل خود درآورند اما تروریست ها دوبار توانستند این شهرک را به اشغال خود دربیاورند.

گروهی دیگر از نیروهای جبهه مقاومت در شهرک های «الزغبه و القاهره» مستقر شده اند و خط دفاعی تشکیل داده اند؛ نیروهای کمکی و تجهیزات جدید هم به منطقه ارسال شده تا عملیات بازپس گیری شهرک های اشغالی در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *