حلالی: بهترین دوران فوتبالم را زیر نظر پورحیدری در تیم ملی گذراندم/ امثال منصورخان تکرار نشدنی هستند

اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پورحیدری واقعاً مرد کاملی بود. منصورخان تنها کسی بود که برای ارتباط برقرار کردن با او راحت بودم و چه در دوران بازیگری و چه دوران مربیگری از وی چیز‌های زیادی یاد گرفتم. من حتی در همین اواخر هم در زمینه مربیگری از او مشورت می‌گرفتم.

هافبک پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با یادآوری اینکه پورحیدری در زمان مربیگری‌اش در تیم ملی هم اعتقاد زیادی به او داشت، افزود: منصورحان همیشه به من  می‌گفت «با تمام  وجود بازی می‌کنی» و به خاطر همین مسئله در دورانی که مربی تیم ملی بود مرا در ترکیب ثابت به میدان می‌فرستاد.

حلالی در پاسخ به این پرسش که چرا پورحیدری او را به بازیکنانی چون محمد نوازی و حتی در مقطعی مهدی مهدوی‌کیا ترجیح داد، تصریح کرد: به‌هر حال در آن مقطع منصورخان تشخیص داد من فیکس باشم. او نوع بازیم را دوست داشت و به شخصه چیز‌های زیادی از وی یاد گرفتم. خدا را شکر می‌کنم شاگرد منصورخان بودم. شاید هر مربی دیگری بود به بازیکنان دیگری در آن پست بازی می‌داد، اما منصورخان با میدان دادن به من مسیر زندگی مرا تغییر داد. بدون اغراق می‌گویم امثال پورحیدری‌ها واقعاً در فوتبال ایران تکرار نشدنی هستند و همیشه باید او را الگوی خود در امر مربیگری و حتی زندگی‌مان قرار دهیم.

وی در این‌باره ادامه داد: یادم هست در آن مقطع محمد نوازی در استقلال شرایط خیلی خوبی داشت. به جرأت می‌گویم زمان مربیگری ایشان چهار نفر بودند که در جناح راست رقابت داشتند و من یکی از این نفرات بودم. پورحیدری با اعتمادش به من باعث شد اعتمادبه‌نفسم چند برابر شود. در دوران مربیگری پورحیدری در تیم ملی افتخار بازی با دانمارک، اکوادور، مکزیک، آمریکا و ژاپن نصیبم شد که بهترین دوران فوتبالی‌ام بود. البته از پورحیدری در مورد مسائل اخلاقی هم چیز‌های زیادی یاد گرفتم که در آینده مربیگری به کار خودم و شاگردانم خواهد آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *