حاشیه‌های خواندنی دیدار سران ۲ کره+ عکس و فیلم

حاشیه‌های خواندنی دیدار سران ۲ کره+ عکس و فیلم

به گزارش مشرق، مهم‌ترین خبر امروز جمعه دیدار تاریخی و از پیش تعیین شده «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با «مون جائه این» رئیس جمهور همسایه جنوبی پس از بیش از ۶ دهه تنش بود. نکته مهم دیگر اولین سفر یک رهبر کره شمالی به کره جنوبی با تمهیدات خاص و اسکورت‌های امنیتی عجیب بود.

این دیدار تاریخی با حاشیه‌های خاص خود همراه بود که در ادامه مهم‌ترین آنها آورده می‌شود.

رهبر کره شمالی اوایل صبح به وقت محلی با خودرو به روستای مرزی پانمونجوم یعنی جایی که در سال ۱۹۵۳ در آنجا آتش بس اعلام شد وارد شد و از سوی دیگر رئیس جمهور کره نیز به استقبال وی رفت.

خط مرزی در این «دهکده صلح» وجود دارد که با عبور از آن دو طرف به خاک یکدیگر وارد می‌شوند. ابتدا کیم جونگ اون با عبور از این خط مورد استقبال گرم مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی قرار گرفت و پس از آن رهبر کره شمالی از وی خواست از خط عبور کنند و در واقع به کره شمالی باز گردند و به این ترتیب عکاسان و تصویربرداران اولین حاشیه جالب امروز را ثبت کردند.

دو طرف پس از این دید و بازدید مرزی چند ثانیه‌ای و مراسم رسمی که همسایه جنوبی ترتیب داده بود به سوی اتاق مذاکرات رفتند و پس از گفت‌وگویی ۱۰۰ دقیقه‌ای برای صرف ناهار اتمام دور اول اعلام شد اما رهبر کره شمالی برای صرف ناهار به کشور خود بازگشت آن هم با اسکورتی عجیب. ۱۲ محافظ رهبر کره شمالی در حالی که خوروی کیم جونگ اون را در وسط همراهمی می کردند نشان دادند هنوز نمی‌توان به همسایه جنوبی اعتماد کرد.

البته این بی اعتمادی در هنگام ورود رهبر کره شمالی به مجموعه محل مذاکرات نیز قابل مشاهده بود. محافظان باز هم با ترکیبی خاص که در تصویر زیر قابل مشاهده است وی را مشایعت کردند.

پس از صرف ناهار جداگانه رهبر کره شمالی باز هم به کره جنوبی بازگشت و به همراه رئیس جمهور کره جنوبی درخت یادگاری مشترک کاشتند البته با خاک‌هایی از کوه‌های دو کشور.

حاشیه بعدی عدم حضور همسر کره شمالی در مراسم صبح جمعه و اما انداختن عکس یادگاری وی با سران دو کشور و همسر رئیس جمهور کره جنوبی بود. برخی کاربران فضای مجازی نوشتند احتمالا رهبر کره شمالی هنگام بازگشت مجدد از کره شمالی همسرش را با خود نیز آورده است!

این تصویر پیش از ضیافت شام سران دو کره گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *