جعفری:مدیرعامل تراکتورسازی کم پیدا است/هواداران نگران و سرخورده هستند

جعفری:مدیرعامل تراکتورسازی کم پیدا است/هواداران نگران و سرخورده هستند

محمدحسین جعفری در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد مشکلات مالی تراکتورسازی و اینکه بازیکنان به خاطر همین موضوع حاضر به تمرین نشدند، گفت: دیروز در اخبار متوجه این مسئله شدم. قطعا دلیل این اتفاق مسائل مالی است. تصور می‌کنم تراکتورسازی از انسجام خوبی برخوردار نیست. تیم با مدیرعامل مواجه است و مدیرعامل هم کم پیدا هست. با توجه به اینکه هفته‌های پایانی در پیش است همه نگران قرارداد و باقی پول خود هستند. همه این مسائل دست به دست می‌دهد تا این مشکلات پیش بیاید. در دوره مربیگری ما هم این مشکلات بود اما با بازیکنان صحبت می‌کردیم و به نوعی آنها را توجیه می‌کردیم. هیأت مدیره کمک می‌کرد و با دلگرمی کار پیش می‌رفت. احساس می‌کنم الان این خلاء وجود دارد و باعث شده این مشکلات به وجود بیاید.

*مدیرعامل کم پیدا است

وی در پاسخ به این سوال که آیا معتقد است بخشی از این مشکلات به خاطر غیبت آجورلو در تبریز است، تصریح کرد: بله او نیست و کم پیدا است. شاید هم به خاطر مشکلات مالی نمی‌تواند کنار بازیکنان بیاید و این مشکلات به وجود می‌آید.

*شعار آجورلو در مورد قهرمانی لیگ و آسیا محقق نشد

جعفری در پاسخ به این سوال که جذب مربی خارجی به رقم بالا آیا تاثیری در به وجود آمدن این مشکلات داشته است،‌ گفت: دیروز با تعدادی از دوستان فوتبالی در نشستی حضور داشتیم. این بحث شد که چرا یحیی گل‌محمدی رفت و چرا در آن مقطع حساس این مربی انتخاب شد. آجورلو اعلام کرد مدیر مدعی هستم و می‌خواهم تراکتورسازی را در لیگ قهرمان کنم و این فقط در مورد ایران نیست بلکه به دنبال این هدف در آسیا هستیم. این اتفاق رخ نداده است. واقعیت این است که آجورلو باید این مسئله را به اذهان عمومی توضیح بدهد. او می‌گوید ما از لحاظ مالی روی پای خودمان ایستادیم. نگرانی‌هایی هست. الان نتیجه‌ هم حاصل نشده و مشکلات انباشته شده است.

*بهترین مدیرعامل هم نمی‌تواند کل هزینه‌ها را در آمدزایی کند

وی در مورد اینکه آجورلو دائم از تامین درآمدها با در آمدزایی می‌گوید اما مدتی کوتاه بعد از این صحبت‌ها بازیکنان به دلیل مشکلات مالی تمرین نکردند، گفت: اگر ثبات مالی بود که اعتصاب پیش نمی‌آمد. بضاعت اقتصادی که موجود است کفاف تامین هزینه یک تیم از طریق در آمدزایی در لیگ برتر را نمی‌دهد. هر چقدر هم مدیرعامل توانمند باشد نمی‌تواند آنقدر در آمد کسب کند که هزینه‌ها تامین شود. البته زمانی که آجورلو آمد اعلام کرد می‌خواهد تراکتورسازی را به قیمت ۱۲۵ میلیارد تومان بفروشد. یک بار هم گفت تراکتورسازی را بنگاه اقتصادی بزرگی می‌کنم. این دو حرف زده شده اما اینکه چقدر از این دو مورد پول در آمده را باید خودش توضیح بدهد. آجورلو با همین شرایط که تیم را تا به اینجا رسانده زحمت زیادی کشیده است. مشکلات اجازه تامین این همه هزینه را نمی‌دهد به نظر من این مشکلات طبیعی است. نمی‌دانم هیأت مدیره چه کسانی هستند و چقدر کمک داشتند.

*اینکه چه کسانی ساغلام را مطرح کردند نیاز به واکاوی دارد

جعفری در پاسخ به این سوال که او خودش تجربه کار در تراکتورسازی را دارد و به نظر می‌رسد انتخاب ساغلام بدون کارشناسی و فقط برای جلب رضایت هواداران بوده  و آیا این رویکرد درست است؟ گفت: آنطور که من اطلاع دارم این خواسته هواداران نبوده که مربی ترکیه‌ای جذب شود. هواداران گل‌محمدی را به خاطر مشکلات نقل و انتقالات درک می‌کردند. در نیم فصل عده‌ای بازیکن جذب شد. در این اواخر هم دیدیم فقط یک سرباز برای تیم بازی کردند و هیچکدام از این نفرات در این اواخر بازی نکردند. هوادار خیلی به دنبال نام و کشور مربی نیست. آنها می‌خواستند تراکتورسازی موفق شود. اینکه چه کسانی ساغلام را مطرح کردند نیاز به واکاوی دارد. آجورلو می‌تواند این مسائل را توضیح دهد تا مردم توجیه شوند.

* هواداران نگران و سرخورده هستند

وی یادآور شد: امروز به کوهنوردی رفتم. مردم به من لطف دارند و نگرانی‌های خود را بیان می‌کردند.  هواداران از شرایط تراکتورسازی نگران و سر خورده هستند. مسئولان استان  باید کمک کنند. در دوران ما استاندار و هیأت مدیره هم پای کار بودند. مدیرعامل مهم نیست چه کسی هست. بحث تراکتورسازی است. باید به تیم توجه است. همه تراکتورسازی را فراموش کردند و این می‌تواند یک آفت باشد. بحث تبریز ۲۰۱۸ را تبلیغ می‌کنیم در شرایطی که  تراکتورسازی خودش ۲۰۱۸ بود و می‌توانست در معرفی استان وجذب گردشگر بسیار خوب عمل کند. تیم محبوبی که می‌توانست باعث معرفی بیشتر آذربایجان شود در حال فراموش شدن است.

*سال قبل سه و نیم میلیارد به تراکتورسازی کمک شد

جعفری در پاسخ به این سوال که قبال از سوی شورای شهر هم به تیم کمک می‌شد و آیا این اتفاق هنوز می‌افتد، گفت: در دوره ما در نوبت‌های مختلف در کل حدود سه و نیم میلیارد تومان از طرف شهرداری به مصطفی آجورلو کمک شد. این رقم قابل توجه است. این زمینه را درست کردیم که بدون مصوبه هم این پول به باشگاه کمک شود چرا که این پولی که خرج می‌شد می‌توانست باعث خوشحالی مردم آذربایجان شود.

انتهای پیام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *