جام جهانی ۲۰۱۸| سامورا: می‌خواهیم تا سال ۲۰۲۶، شصت درصد جمعیت جهان مرتبط با فوتبال باشند

جام جهانی ۲۰۱۸| سامورا: می‌خواهیم تا سال ۲۰۲۶، شصت درصد جمعیت جهان مرتبط با فوتبال باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، فاطیما سامورا در حاشیه مراسم ولادیمیر مسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: پیش از آمدن به روسیه چیزهای زیادی درباره این کشور شنیده بودم.در ۲ سال اخیر این دومین سفرم به روسیه است و باید اعلام کنم مردم روسیه بسیار مهمان‌نواز هستند. وارد ۵۵ سالگی‌ زندگی‌ام شدم و باید جدی صحبت کنم. ضمنا اداره‌ای بزرگی برای قراردادن هدایایی که در روسیه دریافت کردم ندارم!

دبیرکل فیفا سپس با اشاره به برنامه‌های آینده فیفا اظهار داشت: مدیریت جدید فیفا برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه فوتبال دارند و می‌خواهیم تا سال ۲۰۲۶ میلادی ۴ میلیارد نفر یعنی ۶۰ درصد جمعیت  جهان ارتباط با فوتبال داشته باشند یا در سازماندهی آن شرکت کنند. رسیدن به این هدف بدون حساب‌کردن روی روسیه امکان‌پذیر نیست. روسیه بزرگترین کشور جهان است.

سامورا در خاتمه ضمن ابراز خرسندی از مراسم فرهنگی ولادیمیر گفت: چند ساعتی اینجا بودم اما احساس کردم تعطیلات پایان هفته من به خوشی گذشت. شاید الان دیگر این حرفم سیاسی نباشد اما این یک حقیقت است که انتخاب روسیه برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال یک تصمیم درست بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *