تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران قهرمان آسیا شد/معتمدی و سلطانی برترین وزنه برداران ایران

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران قهرمان آسیا شد/معتمدی و سلطانی برترین وزنه برداران ایران

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت‌های وزنه برداری نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی اورگنج ازبکستان از یکم تا ۱۰ اردیبهشت ماه با رقابت ۲۴۸ شرکت کننده دختر و پسر از ۲۲ کشور برگزار شد. در بخش دختران ۱۰۷ وزنه بردار از ۱۶ کشور و در بخش پسران ۱۴۱ وزنه بردار از ۱۹ کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

تیم‌های ملی وزنه برداری نوجوانان دختر و پسر همچنین جوانان پسر کشورمان با ۲۰ وزنه بردار در این مسابقات شرکت داشتند. در نهایت تیم ملی جوانان پسر به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم‌های نوجوانان پسر در رده چهارم و همچنین تیم ملی ۴ نفره نوجوان دختر کشورمان در رده نهم ایستادند.

تیم ملی وزنه برداری جوانان با ۳ مدال طلای حسین سلطانی در دسته ۷۷ کیلوگرم، دو نشان نقره و یک برنز رسول معتمدی در دسته ۷۷ کیلوگرم، سه گردن آویز برنز امیر عزیزی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم، دو نشان نقره محمدحسین رئیسی و سه مدال طلای آرمان محمدزاده، با کسب ۵۹۱ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم ملی نوجوانان هم با یک نشان نقره محمد توفیق پوزش در حرکت یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم، سه مدال طلای امیررضا عسگری دون در دسته ۹۴ کیلوگرم، سه گردن آویز برنز رضا اسدی و سه طلای علیرضا یوسفی با جمع آوری ۴۸۱ امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد.

همچنین، در بخش بانوان نیز با حضور چهار شرکت کننده برای نخستین بار در مسابقات بین المللی با کسب ۲۳۴ امتیاز تیمی در رده نهم نوجوانان آسیا قرار گرفتند.

رده بندی امتیازی نوجوانان پسر:
۱- ازبکستان: ۵۳۹ امتیاز(هشت ورزشکار)
۲- هند : ۵۳۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۳- ترکمنستان : ۴۹۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۴- ایران: ۴۸۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۵- قرقیزستان: ۴۳۸ امتیاز(هشت ورزشکار)

رده بندی امتیازی جوانان پسر:
۱- ایران: ۵۹۱امتیاز (هشت ورزشکار)
۲-ازبکستان : ۵۶۲ امتیاز(هشت ورزشکار)
۳- ویتنام: ۵۴۸ امتیاز(هشت ورزشکار)

رسول معتمدی سده ملی پوش جوانان کشورمان با ۴۱۵ امتیاز و حسین سلطانی با ۴۱۲ امتیاز در جدول سینکلر (برترین وزنه دار) پس از ابراهیم فارس از قطر با ۴۴۰ امتیاز در رده دوم و سوم برترین وزنه برداران این دوره از مسابقات شناخته شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *