تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران قهرمان آسیا شد/معتمدی و سلطانی برترین وزنه برداران ایران

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت‌های وزنه برداری نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی اورگنج ازبکستان از یکم تا 10 اردیبهشت ماه با رقابت 248 شرکت کننده دختر و پسر از 22 کشور برگزار شد. در بخش دختران 107 وزنه بردار از 16 کشور و در بخش پسران 141 وزنه بردار از 19 کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

تیم‌های ملی وزنه برداری نوجوانان دختر و پسر همچنین جوانان پسر کشورمان با 20 وزنه بردار در این مسابقات شرکت داشتند. در نهایت تیم ملی جوانان پسر به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم‌های نوجوانان پسر در رده چهارم و همچنین تیم ملی 4 نفره نوجوان دختر کشورمان در رده نهم ایستادند.

تیم ملی وزنه برداری جوانان با 3 مدال طلای حسین سلطانی در دسته 77 کیلوگرم، دو نشان نقره و یک برنز رسول معتمدی در دسته 77 کیلوگرم، سه گردن آویز برنز امیر عزیزی در دسته 105 کیلوگرم، دو نشان نقره محمدحسین رئیسی و سه مدال طلای آرمان محمدزاده، با کسب 591 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم ملی نوجوانان هم با یک نشان نقره محمد توفیق پوزش در حرکت یکضرب دسته 85 کیلوگرم، سه مدال طلای امیررضا عسگری دون در دسته 94 کیلوگرم، سه گردن آویز برنز رضا اسدی و سه طلای علیرضا یوسفی با جمع آوری 481 امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد.

همچنین، در بخش بانوان نیز با حضور چهار شرکت کننده برای نخستین بار در مسابقات بین المللی با کسب 234 امتیاز تیمی در رده نهم نوجوانان آسیا قرار گرفتند.

رده بندی امتیازی نوجوانان پسر:
1- ازبکستان: 539 امتیاز(هشت ورزشکار)
2- هند : 531 امتیاز(هشت ورزشکار)
3- ترکمنستان : 491 امتیاز(هشت ورزشکار)
4- ایران: 481 امتیاز(هشت ورزشکار)
5- قرقیزستان: 438 امتیاز(هشت ورزشکار)

رده بندی امتیازی جوانان پسر:
1- ایران: 591امتیاز (هشت ورزشکار)
2-ازبکستان : 562 امتیاز(هشت ورزشکار)
3- ویتنام: 548 امتیاز(هشت ورزشکار)

رسول معتمدی سده ملی پوش جوانان کشورمان با 415 امتیاز و حسین سلطانی با 412 امتیاز در جدول سینکلر (برترین وزنه دار) پس از ابراهیم فارس از قطر با 440 امتیاز در رده دوم و سوم برترین وزنه برداران این دوره از مسابقات شناخته شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *