توضیح بانک‌مرکزی درباره روایت عسگر اولادی از اعتراض به سیف

توضیح بانک‌مرکزی درباره روایت عسگر اولادی از اعتراض به سیف

به گزارش مشرق، در پی انتشار خبر «روایت عسگر اولادی از اعتراض شدید به سیف در حضور روحانی» در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ، اداره روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جوابیه‌ای منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

متن مشروح این جوابیه به شرح زیر است:

مطلبی با عنوان «در اجلاس دبیران استان‌های حزب مؤتلفه مطرح شد/ روایت عسگر اولادی از اعتراض شدید به سیف در حضور روحانی» در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ منتشر شده است و در آن آقای عسگر اولادی عنوان کرده‌اند که «در جلسه‌ای که رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی هم حضور داشتند، به شدت نسبت به وضعیت نابه‌سامان ارز اعتراض کردم و به آقای سیف گفتم من از شما عصبانی هستم.»

لازم به ذکر است که اساساً آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی، در جلسه‌ مشترکی با آقای عسگراولادی حضور نداشته‌اند و ایشان هم چنین مطالبی را به آقای سیف نفرموده‌اند. بنابراین چنین خاطره‌ای را که آقای عسگراولادی از جلسه مشترک نقل کرده‌اند و هم‌چنین مطالب عنوان شده از سوی ایشان به دور از واقعیت است.

همچنین خاطرنشان می‌شود که سیاست جدید ارزی در یک ماه اخیر اجرایی شده و تاکنون نزدیک به هفت میلیارد معادل دلار ارز به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای نیازهای کشور تخصیص یافته که از این مبلغ، بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار آن مربوط به کالاهای اساسی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *