توضیحات عسگری در مورد دلایل عدم حضور تیم ملی تکواندو در گرندپری رم

توضیحات عسگری در مورد دلایل عدم حضور تیم ملی تکواندو در گرندپری رم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال  ۲۰۱۸ از ۱۱ خرداد ماه به مدت سه روز در شهر رم ایتالیا برگزار می‌شود و بر‌ همین اساس امروز (دوشنبه) آخرین فرصت ثبت‌نام نفرات حاضر در رنکینگ المپیک  بود که طبق  تصمیم مسئولان فدراسیون تکواندو، ملی‌پوشان ما از ثبت‌نام در این مسابقات خودداری کردند تا در این مرحله از مسابقات حضور نداشته باشند.

در همین راستا فریبرز عسگری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص انصراف تیم ملی از حضور در نخستین مرحله مسابقات گرندپری اظهار داشت: در حال حاضر هدف اصلی ما مسابقات قهرمانی آسیاست و این مسابقات برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و در کنار آن قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸، چهار مرحله دیگر از مسابقات گرندپری برگزار شود. حضور ملی‌پوشان در مسابقات جام فجر نیز در راستای آماده‌سازی ما قرار داشت و به همین دلیل بازیکنان با آمادگی ۵۰ تا ۶۰ درصدی در مسابقات حاضر شدند تا به شرایط مطلوب نزدیک شوند.

وی تأکید کرد: براساس برنامه‌های تیم ملی قرار است تا مسابقات قهرمانی آسیا به آمادگی ۸۰ تا ۸۵ درصدی برسیم تا در بازی‌های آسیایی جاکارتا که هدف اصلی تیم ملی تکواندوست به آمادگی صددرصدی دست پیدا کنیم. در کنار آن امروز (دوشنبه) آخرین زمان برای ثبت‌نام در مرحله نخست مسابقات گرندپری بود و اگر به هر دلیلی ما ثبت‌نام می‌کردیم و در این رویداد حاضر نمی‌شدیم امکان حضور در مرحله دوم گرندپری در روسیه را نیز از دست می‌دادیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه نیز قرار است مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شود و احتمال دارد نفرات حاضر در رنکینگ المپیک به عضویت تیم ملی برای مسابقات آسیایی در بیایند و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مرحله حضور نداشته باشیم. حتی شکست بازیکنان حاضر در رنکینگ المپیک در انتخابی تیم ملی نیز نشان خواهد داد که آنها در حال حاضر از آمادگی لازم به دور هستند. این دلایل باعث شد به این نتیجه برسیم که حضور در مرحله نخست گرندپری برای ما نتیجه‌بخش نیست و با یک تصمیم منطقی در گرندپری رم ثبت‌نام نکردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *