ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی در استان تهران

ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی در استان تهران

به گزارش مشرق، محمدحسین مقیمی در جلسه شورای استان تهران ضمن گرامیداشت شهدای گرانقدر در راه نظم و قانون که اخیراً شهید شدند، اظهار داشت: مسائلی که در جلسه امروز مطرح شد بسیار مهم بود و باید در رفع مشکلات استان تهران در فرصت باقی‌مانده اقدام شود.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته می‌توانیم در همه کارگروه‌های استان تهران از شوراها نیز دعوت کنیم.

استاندار تهران گفت: یکی از مسائل مهمی که استان تهران با آن مواجه است موضوع اشتغال است و شوراها می‌توانند در ایجاد اشتغال به ما کمک کنند.

مقیمی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال می‌توانیم با کمک یکدیگر و استفاده از دیدگاه‌ها این کار را به نتیجه برسانیم.

بیشتر بخوانید:

راهکار استانداری تهران برای کاهش ۷۰ درصدی آلودگی هوا

وی با اشاره به اینکه در استان تهران باید ۱۲۶ هزار شغل ایجاد شود،‌گفت: این تعداد شغل نمی‌تواند تنها در دستگاه‌های دولتی باشد بلکه دیگر بخش‌ها نیز باید در این زمینه کمک کنند.

استاندار تهران افزود: باید اشتغال‌های خانگی، روستایی و دیگر مشاغل مربوط به مراکز تفریحی و گردشگری احیا شود.

مقیمی با اشاره به اینکه باید به سمت صنایع هایتکس و غیرآلوده پیش برویم، گفت: استانداری تهران این آمادگی را دارد تا همکاری نزدیک‌تری با شوراها برای ایجاد ۱۲۶ هزار شغل در تهران داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که در استان تهران با مشکل مواجه شده کمبود آب است.

بیشتر بخوانید:

شروط استاندار تهران برای موافقت با اجرای طرح ترافیک در تهران

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر تهران با کمبود آب مواجه شده است و با توجه به این موضوع باید در مصرف آب در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خانگی صرفه‌جویی داشته باشیم.

مقیمی افزود: ما نمی‌توانیم اشتغال و بهداشت مردم را با توجه به کمبود آب کم کنیم بلکه باید درست مصرف کردن را آموزش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات شهر تهران حمل‌ونقل و ترافیک است در این استان با مشکل حمل‌ونقل و ترافیک مواجه هستیم و ۷۰ دصد ترافیک به دلیل نبود حمل‌ونقل مناسب است.

استاندار تهران افزود: در خصوص آلودگی هوا نیز کامیون‌هایی که در شهر تردد می‌کنند نقش به‌سزایی در افزایش آلودگی هوا دارند و باید نسبت به نوسازی خودروهای فرسوده اقدام شود.

مقیمی گفت: ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهری تهران نیز عمر مفید آنها به پایان رسیده است و باید نسبت به نوسازی این اتوبوس‌ها نیز اقدام شود.

وی با تأکید براینکه خودروهای فرسوده باید از چرخه حمل‌ونقل خارج شود، افزود: رئیس جمهور و تعدادی از وزرا در این خصوص جلسه گذاشتند و مطرح شد که جازیگزینی خودروهای فرسوده باید در یک بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله اتفاق بیافتد.

استاندار تهران ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات استان تهران بافت‌های فرسوده است. ما شاهد آن هستیم که در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده یک زندگی نازل و بسیار پایینی شکل گرفته است و حداقل امکانات را دارند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

مقیمی افزود: مقام معظم رهبری به موضوع حاشیه شهرها توجه داشته‌اند و در این خصوص نیز رئیس جمهور شخصاً ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته و براساس دستورات ریاست جمهوری مقرر شده طی ۱۰ سال کل کشور در بافت فرسوده مقاوم‌سازی شود تا بتوانیم سطح زندگی را ارتقا دهیم.

استاندار تهران درباره آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: برای جمهوری اسلامی ایران خوب نیست که این درصد از طلاق، بافت فرسوده، حاشیه‌نشینی و معتاد داشته باشد. بنابراین الان که فرصت در اختیار ما است باید از آن استفاده کنیم و بخشی از مشکلات استان را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *