ایجاد ۱۲۶ هزار فرصت شغلی در استان تهران

به گزارش مشرق، محمدحسین مقیمی در جلسه شورای استان تهران ضمن گرامیداشت شهدای گرانقدر در راه نظم و قانون که اخیراً شهید شدند، اظهار داشت: مسائلی که در جلسه امروز مطرح شد بسیار مهم بود و باید در رفع مشکلات استان تهران در فرصت باقی‌مانده اقدام شود.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته می‌توانیم در همه کارگروه‌های استان تهران از شوراها نیز دعوت کنیم.

استاندار تهران گفت: یکی از مسائل مهمی که استان تهران با آن مواجه است موضوع اشتغال است و شوراها می‌توانند در ایجاد اشتغال به ما کمک کنند.

مقیمی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال می‌توانیم با کمک یکدیگر و استفاده از دیدگاه‌ها این کار را به نتیجه برسانیم.

بیشتر بخوانید:

راهکار استانداری تهران برای کاهش ۷۰ درصدی آلودگی هوا

وی با اشاره به اینکه در استان تهران باید 126 هزار شغل ایجاد شود،‌گفت: این تعداد شغل نمی‌تواند تنها در دستگاه‌های دولتی باشد بلکه دیگر بخش‌ها نیز باید در این زمینه کمک کنند.

استاندار تهران افزود: باید اشتغال‌های خانگی، روستایی و دیگر مشاغل مربوط به مراکز تفریحی و گردشگری احیا شود.

مقیمی با اشاره به اینکه باید به سمت صنایع هایتکس و غیرآلوده پیش برویم، گفت: استانداری تهران این آمادگی را دارد تا همکاری نزدیک‌تری با شوراها برای ایجاد 126 هزار شغل در تهران داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که در استان تهران با مشکل مواجه شده کمبود آب است.

بیشتر بخوانید:

شروط استاندار تهران برای موافقت با اجرای طرح ترافیک در تهران

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر تهران با کمبود آب مواجه شده است و با توجه به این موضوع باید در مصرف آب در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خانگی صرفه‌جویی داشته باشیم.

مقیمی افزود: ما نمی‌توانیم اشتغال و بهداشت مردم را با توجه به کمبود آب کم کنیم بلکه باید درست مصرف کردن را آموزش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات شهر تهران حمل‌ونقل و ترافیک است در این استان با مشکل حمل‌ونقل و ترافیک مواجه هستیم و 70 دصد ترافیک به دلیل نبود حمل‌ونقل مناسب است.

استاندار تهران افزود: در خصوص آلودگی هوا نیز کامیون‌هایی که در شهر تردد می‌کنند نقش به‌سزایی در افزایش آلودگی هوا دارند و باید نسبت به نوسازی خودروهای فرسوده اقدام شود.

مقیمی گفت: 3500 دستگاه اتوبوس شهری تهران نیز عمر مفید آنها به پایان رسیده است و باید نسبت به نوسازی این اتوبوس‌ها نیز اقدام شود.

وی با تأکید براینکه خودروهای فرسوده باید از چرخه حمل‌ونقل خارج شود، افزود: رئیس جمهور و تعدادی از وزرا در این خصوص جلسه گذاشتند و مطرح شد که جازیگزینی خودروهای فرسوده باید در یک بازه زمانی 3 تا 5 ساله اتفاق بیافتد.

استاندار تهران ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات استان تهران بافت‌های فرسوده است. ما شاهد آن هستیم که در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده یک زندگی نازل و بسیار پایینی شکل گرفته است و حداقل امکانات را دارند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

مقیمی افزود: مقام معظم رهبری به موضوع حاشیه شهرها توجه داشته‌اند و در این خصوص نیز رئیس جمهور شخصاً ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته و براساس دستورات ریاست جمهوری مقرر شده طی 10 سال کل کشور در بافت فرسوده مقاوم‌سازی شود تا بتوانیم سطح زندگی را ارتقا دهیم.

استاندار تهران درباره آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: برای جمهوری اسلامی ایران خوب نیست که این درصد از طلاق، بافت فرسوده، حاشیه‌نشینی و معتاد داشته باشد. بنابراین الان که فرصت در اختیار ما است باید از آن استفاده کنیم و بخشی از مشکلات استان را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *