اعلام جزئیات جشنواره بازی‌های بومی و محلی

مهدی میرجلیلی, مسؤل سازمان ورزش بسیج, درباره آغاز جشنواره بازی‌های بومی و محلی به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: با برگزاری این جشنواره به دنبال احیا ورزش‌های بومی و محلی با مشارکت همه احاد مردم و با محوریت مساجد هستیم. بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری و انتظارات ایشان که «اگر مردم به ورزش روی بیاورند, بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد»  و همچنین تاکید ایشان برای اینکه ورزش‌های بومی و محلی محجور مانده و باید احیا شوند, سازمان ورزش بسیج درصدد این است که با اجرای این برنامه‌ها نشاط و سلامتی مردم را ارتقا دهد.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان با گسترش بازی‌های یارانه‌ای دچار فقر حرکتی شده است, عنوان کرد: از ظرفیت بسیج استفاده خواهیم کرد تا با برگزاری بازی‌های کم هزینه و ساده بتوانیم سطح مشارکت مردم در ورزش را ارتقا دهیم. این طرح در کلیه محلات سطح کشور و در همه پایگاه‌های مقاوت بسیج از اوایل تیر‌ماه آغاز شده تا به پر کردن اوقات فراغت در فصل تابستان کمک کند. فرآیند مسابقات به این شکل است که تیم قهرمان هر محله به مسابقات ناحیه و در ادامه به مسابقات قهرمانی شهرستان و استان اعزام می‌شود و سپس در دهه فجر مسابقات قهرمانی کشور در 6 منطقه برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان ورزش بسیج درباره رشته‌های ورزشی این مسابقات تصریح کرد: مسابقات در بخش برادران, با رشته‌های گل‌کوچک, آمادگی جسمانی, هفت سنگ, طناب‌کشی و پینگ‌پنگ و در بخش خواهران نیز در رشته‌های پینگ‌پنگ, آمادگی جسمانی, لی لی, طناب‌زنی و دارت در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *