اصغری‌مقدم: بازی یک ساعت دیگر هم ادامه داشت برزیل حریف ما نمی‌شد/ هنوز در کارهای دفاعی مشکل داریم

اصغری‌مقدم: بازی یک ساعت دیگر هم ادامه داشت برزیل حریف ما نمی‌شد/ هنوز در کارهای دفاعی مشکل داریم

جواد اصغری‌مقدم درباره پیروزی تیم ملی فوتسال ایران مقابل برزیل در جام جهانی به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: پس از شکست برزیل خیلی خوشحال شدم، طوری که انگار در زمین بودم. بازیکنان واقعاً شاهکار کردند و زحمت زیادی کشیدند. ایران، جام جهانی را خوب آغاز نکرد و خوب هم ادامه نمی‌داد، چون تیم ما می‌خواست در گروه خود دوم شود. هرگاه هر تیمی بخواهد دوم شود، سوم می‌شود و هرکس بخواهد سوم شود، مطمئناً چهارم خواهد شد. با پایان مرحله گروهی، کار سختی مقابل برزیل داشتیم و حتی خوش‌بین‌ترین هوادار ایرانی هم باور نمی‌کرد بتوانیم این تیم را شکست دهیم.

وی افزود: موفقیت از ذهن هر کسی شروع می‌شود. بازیکنان ایران باور داشتند که می‌توانند برزیل را شکست دهند و در این کار هم موفق بودند. ایران مقابل قهرمان جهان خیلی بهتر و باصلابت‌تر و باانگیزه‌تر از گذشته بازی می‌کرد و در روز خیلی خوب خود، موفق به پیروزی شد. برزیل هم در این دوره صلابت پیشین را نداشت و حتی اگر ما را هم می‌برد، نمی‌توانست قهرمان شود. این موضوع البته چیزی از کار فوق‌العاده بازیکنان ما کم نمی‌کند ولی اگر بازی تا یک ساعت دیگر هم ادامه می‌یافت، باز هم برزیل حریف ما نمی‌شد.

کارشناس فوتسال کشورمان با اشاره به اینکه در کارهای دفاعی کمی مشکل داریم، اظهار داشت: زمانی که با تیم‌های بزرگ بازی می‌کنیم، چون می‌دانیم از حریف خودمان کمتر هستیم، بهتر دفاع می‌کنیم و تمرکز ما هم بیشتر است اما مقابل تیم‌های کوچکتر، می‌خواهیم بیشتر گل بزنیم و همین باعث می‌شود از دفاع غافل بمانیم و روی ضد حمله گل بخوریم. توانستیم برزیل را شکست دهیم اما نباید در باد این پیروزی بخوابیم. پاراگوئه حریف بعدی ما تیم چغری است و بسیار سرسخت بازی می‌کند. تیم‌های آمریکای جنوبی جدا از تکنیکی که دارند، تلاش می‌کنند درگیر شوند و تمرکز تیم مقابل را به هم بزنند. بازیکنان ما باید مقابل این تیم از هر گونه حاشیه دوری کنند.

اصغری‌مقدم درباره ادامه راه فوتسالیست‌های کشورمان در جام جهانی تصریح کرد: احساس می‌کنم تا نیمه‌نهایی صعود خواهیم کرد. این نکته را هم فراموش نکنید که وقتی تیم ایران، برزیل را می‌برد، مردم توقعات زیادی از این تیم دارند. چون برزیل هر دوره به فینال می‌رسد، افکار عمومی انتظار دارد حالا که ایران توانسته این تیم را شکست دهد، پس می‌تواند به فینال برود. حواس اعضای تیم ملی باید به این موضوع باشد.

وی در خصوص احتمال رویارویی دوباره ایران و اسپانیا خاطرنشان کرد: شکست ما مقابل اسپانیا روی اتفاق بود و بیشتر به خاطر استرسی بود که بر تیم حاکم بود. مطمئنم این بار ما نتیجه بهتری مقابل اسپانیا کسب خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *