آقایی: فقط با حمایت دسته جمعی موفق می‌شویم/ به تیم ملی فکر می‌کنم نه خودم

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید آقایی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال درباره نخستین دعوتش به تیم ملی اظهار کرد: خدا را شکر که کادر فنی تیم ملی زحمات یک ساله ام را در تراکتورسازی دید و من به تیم ملی دعوت شدم. به هر حال حضور در تیم ملی و تمرین کنار بهترین‌های فوتبال ایران هم حس خوبی به آدم می دهد و هم اینکه تجربه بازیکن جوانی مثل من را بالا می برد. خیلی خوشحالم که این فرصت نصیبم شده که می تواتم در تیم ملی حضور داشته باشم.

وی با بیان اینکه امیدوارم این حضور موقت نباشد و بتوانم با پیراهن تیم ملی بازی کنم، افزود: از تیم دانش آموزی بگیرید تا تیم جوانان من در همه رده های ملی بازی کرده ام و تنها در تیم امید حاضر نشدم. در حال حاضر انگیزه بسیار زیادی دارم که بتوانم در تیم ملی هم نظر کادر فنی را روی خودم نگه دارم. البته این را هم می دانم که در تیم ملی موفقیت فردی هیچ جایی ندارد و مهم این است که تیم ملی به موفقیت برسد. همه ما اینطور فکر می کنیم که بتوانیم با صعود تیم ملی به جام جهانی مردم را خوشحال کنیم و برای رسیدن به این هدف فقط تیم مهم است نه فرد. ضمن اینکه در تیم ملی بازیکنان بزرگی در پست من بازی می کنند و من از بودن کنار آنها و تمرین کردن کنارشان در این یک هفته لذت برده ام و همین موضوع هم می تواند خیلی به آینده فوتبالی ام کمک کند. 

آقایی درباره دو دیدار ایران در رقابتهای انتخابی جام جهانی اظهار کرد: فکر می کنم تمام تیمهای آسیایی بیشترین توجه را حتی در مقایسه با جام ملت‌ها به این مسابقات معطوف می کنند. اکنون با توجه به میزبانی قطر در دوره بعدی جام جهانی، رقابت تیم‌های آسیایی برای کسب سهمیه ها بیشتر هم شده و این کار همه تیم‌ها را سخت‌تر می کند. البته ایران هم تیم اول آسیا در رده بندی است و مربی ما هم جزو بهترین مربیان دنیاست. با شرایطی که تیم ملی دارد، می‌توانم برای هر حریفی دردسر درست کنیم. فکر می کنم اگر حمایت کامل و دسته جمعی از تیم ایران صورت بگیرد، صعود به جام جهانی قطعی است.

او که برای نخستین بار حضور در اردوی تیم ملی را تجربه می کند درباره فضای اردو هم گفت: من قبل از اینکه به همراه تیم به ایتالیا بیایم، با خیلی از بازیکنان تیم هم تیمی نبودم. واقعیت این است قبل از حضورم در اردو استرس داشتم اما وقتی یک روز گذشت و رفتار بازیکنان، کادر فنی، پزشکی و تدارکات را دیدم، استرس از بین رفت. اعضای تیم به لحاظ اخلاقی خیلی خوب هستند و خیلی هوای بازیکنی مثل من را که دفعه اولی است به اردو دعوت شده ام را دارند. 

آقایی افزود: من در این مدت کم خیلی مسائل را به لحاظ فنی از کی روش یاد گرفتم. مطمئن هستم حتی اگر برای فهرست نهایی هم انتخاب نشوم، همین تجربه کم می تواند در فوتبال باشگاهی هم در آینده به کمکم بیاید. من  تمام تلاشم را خواهم کرد که یکی از بازیکنانی باشم که با تیم ملی به جام جهانی می رود.

انتهای پیام/ا
 

http://fna.ir/N6O04X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *